Menu
CHIP Speedtest

Defektní SD kartu lze ještě v některých případech zprovoznit

20.06.2011 12:55 | Redakce Chip
Defektní SD kartu lze ještě v některých případech zprovoznit
Jedna z vašich SD (Secure Digital) karet přestala fungovat. Nelze ji načíst v žádné čtečce paměťových karet. Data na ní uložená sice pro vás nejsou důležitá, stejně je vám ale líto přijít o 8GB paměťovou kartu.

Důvodů, proč je paměťová flash karta najednou vadná, je asi více, ale výsledek je v podstatě vždy stejný: vložíte-li paměťovou kartu do čtečky, nemáte možnost se podívat na její obsah a neohlásí se v systému Windows. Systém ji nerozpozná, takže nemáte ani možnost ji pod Windows například znovu zformátovat. Poslední záchranou tak může být digitální fotoaparát, konkrétně model Canon.
V nabídce tohoto fotoaparátu je totiž mimo jiné i volba „Low Level Format“. Pokud kartu do fotoaparátu vložíte a spustíte tento typ formátování, pak je každá flash buňka testována zvlášť a je vyhodnocena její funkčnost. Samozřejmě že toto formátování probíhá mnohem pomaleji než v případě, že formátujete kartu v prostředí Windows. To je většinou jen smazána tabulka FAT (File Allocation Table). Kapacita karty se pak může v závislosti na míře poškození snížit.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání