Menu
CHIP Speedtest

Detekujte chybějící DDL soubory a přidejte je do systému sami

17.08.2014 10:53 | Karel Kovar
Detekujte chybějící DDL soubory a přidejte je do systému sami

Jednou z nejméně příjemných zpráv, které můžete ve svých Windows spatřit, je informace, že „soubor abc.dll“ nebyl nalezen. Naštěstí však lze i tento problém s trochou štěstí vyřešit.

Zpráva se obvykle objeví, pokud je DLL knihovna (DLL = Dynamic Link Library) přepsána nebo odstraněna. Program, který ji ke svému správnému fungování potřebuje, teď v určitých okamžicích zamrzá nebo je ukončen a objeví se tato chybová zpráva. Klíčem k řešení tohoto problému jsou detaily v této chybové zprávě. Nejlepší možností je zapsat název chybějící DLL knihovny uvedený v popisu chyby.

Pokud máte CD/DVD s programem, pak stačí najít DLL soubor na něm. Pokud už disk nemáte, zkuste zadat název souboru do vyhledávače a DLL stáhnout.

V tomto případě ale buďte velmi opatrní.

Vzhledem k tomu, že jsou DLL soubory často vyhledávány, dostaly se i do hledáčku internetových podvodníků. Je velmi pravděpodobné, že po zadání jména souboru se objeví i stránky, které vám nabízejí přesně ten DLL soubor, který hledáte. Abyste ho ale získali, musíte se zaregistrovat a stáhnout si další nástroj pro stažení DLL souboru. Nic takového však nikdy nedělejte! K tomu, abyste si stáhli soubor o velikosti několika kilobajtů, žádnou registraci ani speciální download manažer nepotřebujete. Stačí jen trochu více hledat, a brzy zjistíte, že existují weby, kde si tento soubor můžete stáhnout přímo.

Pak už jen stačí získaný soubor nakopírovat do programové složky, případně do systémové složky Windows (obvykle »C:WindowsSystem32«).

Poté zkuste program spustit. Pokud se znovu objeví předchozí chyba, bude pravděpodobně ještě nutné DLL soubor zaregistrovat.
Použijte kombinaci kláves [Win] + [R] a do políčka »Otevřít« zadejte příkaz

»regsvr32 / i <název DLL>«.

Po stisknutí klávesy [Enter] bude soubor zaregistrován a program by měl fungovat bez chyby.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání