Menu
CHIP Speedtest

Diagnostikujte problém pomocí opravného a diagnostického programu PC Doctor.

06.03.2011 22:00 | Redakce Chip
Diagnostikujte problém pomocí opravného a diagnostického programu PC Doctor.
Způsobil to virus, je poškozena jedna z hardwarových komponent počítače, nebo se jen podivně chová software? Uživatelé notebooků Lenovo mohou na takovéto otázky získat kvalifikovanou odpověď.

Pokud se domníváte, že má váš notebook Lenovo nějaký problém, můžete ho snadno otestovat pomocí nástroje PC Doctor. Firma Lenovo dodává tento poměrně rozsáhlý diagnostický nástroj zdarma a je dostupný na jejích internetových stránkách. Navíc je PC Doctor multiplatformní program, takže je jedno, zda používáte operační systém Windows, Linux, nebo Mac OS. Jedinou podmínkou pro jeho spuštění je to, že máte k dispozici optickou mechaniku. PC Doctor se totiž spouští z disku CD nebo DVD. Některé z testů běží i na jiných noteboocích než jen na těch se značkou Lenovo.
Pomocí programu PC Doctor můžete prověřit především tyto komponenty notebooků nebo počítačů Lenovo: paměťové moduly, pevný disk, WLAN kartu, grafickou kartu, displej, zvukovou část, rozhraní a procesor. Navíc je k dispozici test stability a test výkonnosti, které prověří celkový stav počítače. Aplikace se přitom snadno ovládá. Stačí, když si program PC Doctor stáhnete (bohužel je k dispozici jen anglická verze) na webových stránkách Lenova. Snadno ho rychle najdete, když do Googlu zadáte slova „PC Doctor“ a „Lenovo“. Rozbalte stažený archiv a vypalte ISO soubor, který se v archivu nachází, na optický disk. Na to budete potřebovat nějaký vypalovací program, jako je například Nero, nebo si na našem Chip DVD najděte program Img Burn, případně si na webu vyhledejte freewarový program CDBurnerXP. Vypálený bootovatelný disk vložte do mechaniky, restartujte počítač a v BIOS se přesvědčte, zda máte možnost bootovat z optické mechaniky. Nabootujte z vytvořeného disku a nastartuje se program PC Doctor s rozhraním DOS. V něm máte možnost vybrat pomocí myši různé diagnostické nástroje a programy. Ty by měly být schopny odhalit případné hardwarové problémy.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání