Menu
CHIP Speedtest

Digitální poznámkové lístky

17.03.2011 11:01 | Redakce Chip
Telefon už zase zvoní a ruší vás při práci. Jde však o nabídku několika zajímavých fotografií – tu si proto chcete jen rychle poznamenat a pokračovat v rozdělané práci.

Pro takové situace mají Windows ve výbavě vhodný nástroj: „sticky notes“. Otevřete jej postupem »Start | Všechny programy | Příslušenství | Rychlé poznámky«. Na obrazovce se pak objeví malé žluté okénko pro zápis vaší poznámky. Abyste se k němu dostali rychleji, připněte si odpovídající program nejraději na hlavní panel. Za tím účelem v nabídce Start klikněte pravým tlačítkem myši na ikonu nástroje a v místní nabídce zvolte příkaz »Připnout na hlavní panel«.
Obsluha je jednoduchá: Místo pro poznámku zvětšíte tak, že posunete kurzor na okraj okénka. Jakmile se změní tvar kurzoru, se stisknutým pravým tlačítkem myši roztáhněte poznámku na potřebnou velikost. Chcete-li změnit barvu lístku, klikněte na něj pravým tlačítkem myši a v kontextové nabídce vyberte novou barvu. K otevření nového poznámkového lístku téže barvy použijte malé znaménko plus na levé straně titulního řádku. Křížek na levé straně titulního řádku poznámku vymaže. Až do té doby zůstane, i přes restarty, na ploše zachována.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání