Menu
CHIP Speedtest

Dočasné blokování aktualizace z SP1

01.07.2011 12:28 | Redakce Chip
Už před vydáním Service Packu 1 pro Windows 7 kolovaly na internetu jeho předběžné verze. Abyste zabránili potenciálním problémům na důležitých počítačích, chtěli byste pro jistotu zablokovat automatickou instalaci.

Chcete-li automatickou instalaci zásadně nechat aktivovanou, nejraději použijte bezplatný nástroj »Service Pack Blocker« od Microsoftu (pro stažení zadejte na www.microsoft.com/downloads/ výraz „Service Pack Blocker“). Klikněte na odkaz Windows „Service Pack Blocker Tool Kit“ – nastavte jazyk a soubor stáhněte. Poté spusťte EXE soubor a zvolte cílovou složku pro rozbalení archivu. Tam pak najdete vedle standardní komponenty »SPBlockingTool.exe« pro lokální počítače také skript »SPreg.cmd« a předlohu zásad »NoSPUpdate.adm« pro speciální použití v rukou správců. Vlastní funkci realizuje nová položka v systémovém registru. V klíči »HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREPoliciesMicrosoftWindowsWindowsUpdate« tedy vytvořte hodnotu DWORD s názvem »DoNotAllowSP« a poté její hodnotu nastavte na »1«.
Jako domácí uživatel klikněte pravým tlačítkem myši na položku »SPBlockingTool.exe« a zvolte kontextový příkaz »Spustit jako správce«. Pak musíte potvrdit dotaz Řízení uživatelských účtů a příkaz případně ještě autorizovat volbou účtu s oprávněním správce a zadáním příslušného hesla. O úspěšné instalaci dostanete krátkou zprávu.
Toto nastavení blokuje pouze přenos prostřednictvím služby Windows Update, nezabraňuje však pozdější manuální instalaci Service Packu. Instalace bude blokována maximálně dvanáct měsíců po uvolnění Service Packu. V této době byste měli instalaci otestovat na jiném počítači a/nebo sledovat reakce uživatelů na webu a Service Pack potom co nejdříve doinstalovat.
Upozornění: Ohlášený Service Pack šíří a instaluje služba Windows Update automaticky. Okamžitá instalace však není bezpodmínečně nutná. Obdržené důležité bezpečnostní aktualizace jsou na aktualizovaných systémech už nainstalovány a v Service Packu jen ještě jednou shrnuty.  Na změněné nebo vylepšené funkce je zpravidla vhodné nějaký čas počkat, než budou objeveny a odstraněny případné počáteční problémy Service Packu. Často je totiž obtížné po instalaci SP čistě uvést vše do původního stavu.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání