Menu
CHIP Speedtest

Doplnění Průzkumníka o užitečná přídavná tlačítka

15.05.2012 11:41 | Redakce Chip
Pomocí donationwaru „Explorer Toolbar Editor“ rozšíříte omezenou zásobu tlačítek svého Průzkumníka

Nastroj najdete na http://winaero.com/download.php?view.14. Soubor »ete.zip« rozbalte do libovolného adresáře svého počítače. Pak rozbalte v něm obsažený soubor »Explorer Toolbar Editor­1.0.exe«.

Instalaci spusťte v Průzkumníku dvojitým kliknutím na ikonu souboru. Akci případně budete muset autorizovat volbou uživatelského účtu s oprávněním správce a zadáním příslušného hesla. Dále se prostě řiďte pokyny instalačního programu. Po instalaci program spusťte přes »Start | Všechny programy | Explorer Toolbar Editor | Explorer Toolbar Editor«. Také zde potřebujete pro provedení programu oprávnění správce. Plocha programu sestává ze dvou karet, pokaždé se dvěma poli. Karta »Nothing selected« slouží k definici tlačítek, která jsou viditelná vždy, když nejsou označeny žádné soubory. Jako doplněk uvidíte v Průzkumníku na kartě »File or Folder selected« definovaná tlačítka, jakmile označíte nějakou složku nebo soubor.

V přehledné stromové struktuře v levém poli můžete volit knihovní složky (»Libraries«), normální složky (»Folder«) a složky pro výsledky hledání (»Search Results«), abyste pro ně nadefinovali nová tlačítka. V každé kategorii vám nástroj navíc nabízí typy složek, jako například »Music Folder« jako podkategorii ve »Folders« pro adresáře, které obsahují hudební soubory. Tak můžete svou definici dokonce v omezeném rozsahu učinit závislou na obsahu složky.

Chcete‑li například nové tlačítko definovat jako »Select all« –  to se objeví, jakmile zvolíte nějaký soubor v hudební složce –, označte na kartě »File or Folder selected« složku »Music Folder« a pak klikněte na »Add Buttons«. V následném dialogu vám nástroj vypíše jen všechna použitelná tlačítka. Požadovaná tlačítka zaškrtněte a nakonec klikněte na »Add«. Všechna tlačítka, která přiřadíte přímo kategoriím »Libraries«, »Folders« a »Search Results«, se později také automaticky objeví pro všechny podsložky.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání