Menu
CHIP Speedtest

Dostaňte poskakující kurzor myši pod kontrolu

26.08.2015 10:18 | Pavel Trousil
Dostaňte poskakující kurzor myši pod kontrolu

Poskakuje-li kurzor vaší myši tam a zpět nebo bliká, případně se nehýbe vůbec, můžete vyzkoušet několik našich tipů, abyste se tohoto nechtěného efektu zbavili. 

V případě bezdrátové myši nejprve ověřte, zda je její baterie dostatečně nabitá. Vyzkoušejte pro jistotu jinou baterii. Zkontrolujte také, zda je USB přijímač správně zapojen do USB portu. Zkuste ho vysunout a zasunout. Ujistěte se také, zda USB přijímač a bezdrátová myš nejsou daleko od sebe. Pokud kurzor poskakuje, podívejte se na spodní stranu myši, zda se k senzoru nedostala nějaká nečistota, například vlas. Okolí senzoru pročistěte a profoukněte.

Jestliže nic nepomohlo, podívejte se na nastavení myši. Otevřete »Ovládací panely«, v části »Hardware a zvuk | Zařízení a tiskárny« klikněte na »Myš« a vyberte záložku »Možnosti ukazatele«. Zrušte zatržení u »Zvýšit přesnost ukazatele«. Použijte podložku pod myš, která nevytváří žádné odlesky. Černé podstavce myši s protiskluzovým povrchem jsou také vhodné.

Pokud problém stále přetrvává, vyzkoušejte k připojení myši jiný USB port počítače. Použitý port je patrně vadný. Uklidit si na stole také nebude od věci – především v části, kde s myší „jezdíte“. Pokládáte-li v blízkosti bezdrátové myši mobilní telefon, může bezdrátové připojení rušit on.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání