Menu
CHIP Speedtest

Dropbox: Rychlý přístup z Průzkumníka

16.09.2011 09:41 | Redakce Chip
Dropbox: Rychlý přístup z Průzkumníka
Pro nakopírování dokumentů do hlavního adresáře sdílených složek Dropboxu se musíte „proklikat“ přes několik úrovní. Přitom se však rychle ztrácí přehled v rozdělané práci…

Pomocí bezplatného nástroje QTTabBar můžete v Průzkumníku pracovat se složkami jako se záložkami v současných internetových prohlížečích. Pro stažení QTTabBaru otevřete stránku http://qttabbar.wikidot.com/download, klikněte na aktuální verzi a uložte na disk. Stažený archiv rozbalte a poté spusťte instalační EXE soubor. Po dokončení instalace počítač restartujte.

Pro práci s doplňkem je potřeba aktivovat Panel nabídek. Za tím účelem tedy v Průzkumníku klikněte na »Uspořádat | Rozložení | Panel nabídek«. V nově zobrazeném panelu přejděte do nabídky »Zobrazit | Panel nástrojů« a aktivujte volbu »QTTabBar«.

Tím se „připne“ aktuální adresář na panel záložek. Další složky můžete na tento panel připnout prostým přetažením. Stejně jako v internetovém prohlížeči lze mezi záložkami přepínat klávesovou kombinací [Ctrl] + [Tab].

Kliknutím na ikonu záložky můžete snadno navigovat na další podadresáře bez potřeby přepnutí na příslušnou záložku. Dvojitým poklepáním na aktivní záložku se lze rychle přesunout o úroveň výše.

Kliknutím pravým tlačítkem myši na záložku vyvoláte kontextovou nabídku, jejímž prostřednictvím lze záložku zavřít, zamknout proti uzavření, klonovat a libovolně řadit.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání