Menu
CHIP Speedtest

DSL router: USB flash disk je routerem rozpoznán jen někdy

06.11.2013 15:54 | Pavel Trousil
DSL router: USB flash disk je routerem rozpoznán jen někdy

Většina DSL routerů toho zvládne mnohem víc, než jen bezdrátově připojit k internetu všechna zařízení domácí sítě. Často totiž mají USB porty pro připojení tiskárny, USB flash disku nebo externího pevného disku.

usb-flash-disk-8gb-kingston-datatraveler-100-g2-black-i114979

Tímto způsobem pak můžete z routeru udělat tiskový server, pokud k němu připojíte tiskárnu, nebo NAS server, pokud připojíte disk. Někdy se ale stane, že disk připojený k routeru nefunguje. Existuje hned několik důvodů a vysvětlení tohoto jevu – může to být kvůli nepodporovanému souborovému systému, počtu oddílů disku, velikosti (kapacitě) nebo nedostatečnému napájení.

Podle specifikace poskytuje USB 2.0 port zařízení proud až 500 mA. Pevné disky, které jsou napájeny pouze z USB portu, však někdy potřebují více než 500 mA. V takovém případě je nutné použít externí napájecí zdroj. V manuálu k routeru je také potřeba zjistit, které souborové systémy podporuje (FAT32, NTFS, EXT2, EXT3…), jaký maximální počet oddílů může disk mít a jaká je maximální velikost disku a oddílů. V mnoha případech zajistí širší podporu disků aktualizace firmwaru routeru. Problémem mnoha externích disků také může být, že je nelze dostat z režimu stand-by. Pro přechod do úsporného režimu existuje sada protokolů a příkazů, které však nemusí být zcela v souladu s routerem. Proto je někdy lepší místo pevného disku použít velký USB flash disk: je naprosto tichý, spotřebuje velmi malé množství energie a prakticky vždy je v pohotovostním režimu.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání