Menu
CHIP Speedtest

Dynamické zvětšení hledacího pole v nástrojové liště

28.06.2010 08:29 | Redakce Chip
Do integrovaného vyhledávacího políčka browseru se zadávané pojmy často nevejdou celé. Nelze pak na první pohled rozeznat všechna slova.

Hledací políčko můžete zvětšit přizpůsobením nástrojové lišty – ovšem na úkor adresního pole. Šikovnější bude, když se velikost pole dynamicky zvětší vždy jen podle potřeby. Dosáhnete toho použitím bezplatného doplňku »Searchbar Autosizer«. Plug-in podporuje téměř všechny motivy vzhledu a mnoho rozšíření hledací lišty. Najdete jej na našem Chip DVD.
Pro nakonfigurování doplňku otevřete »Nástroje | Správce doplňků«. V zobrazeném seznamu vyhledejte a označte položku »Searchbar Autosizer« a pod ní klikněte na »Nastavení«. Od této chvíle se vás ujme průvodce. Zvolte například možnost »Enlarging on first strike« nebo »Incrementally to each letter« a klikněte na »Další«. V dalším kroku stanovíte minimální šířku pole. Za tím účelem natáhněte pomocí myši závorkami označené pole na požadovanou šířku a přitom kontrolujte hodnotu indikovanou průvodcem. Poté klikněte na »Další« a postup zopakujte pro maximální šířku. Následující krok nabídne ještě několik dalších přídavných voleb, které můžete podle přání aktivovat, například abyste vyhledávač automaticky zase uvedli do starého známého stavu. Nakonec klikněte na tlačítko »Dokončit«.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání