Menu
CHIP Speedtest

Elegantní a praktická správa záložek v prohlížeči

13.05.2014 19:12 | Karel Kovar
Elegantní a praktická správa záložek v prohlížeči

Jak snadno a rychle spravovat záložky uložené během každodenního surfování?

Při surfování po internetu lze v rámci Firefoxu snadno uložit záložku kliknutím na hvězdičku v adresním řádku. To je sice rychlé, problémem je ale to, že jsou pak všechny záložky uloženy na jedné „hromadě“ a jejich setřídění je zdlouhavá a nepříjemná práce. Řešením tohoto problému může být například rozšíření Add Bookmark Here²m, které najdete na adrese https://addons.mozilla.org/…mark-here-2/ (http://jdem.cz/9mjv3). Po načtení stránky s doplňkem nejprve klikněte na tlačítko »Přidat do aplikace Firefox« a po vypršení odpočtu potvrďte instalaci softwaru kliknutím na »Instalovat nyní«. Poté je ještě nutné restartovat prohlížeč kliknutím na »Restartovat prohlížeč nyní«.

Na první pohled se po nainstalování doplňku nic nezmění – jeho rozšířené funkce zůstávají na pozadí. Zásadní rozdíl se ale objeví, pokud kliknete na zmiňovanou hvězdičku v adresním řádku. Nyní je i při ukládání netříděné záložky možné rychle přidat štítek, klíčové slovo nebo dokonce krátký popis. To může pomoci při pozdějším třídění záložek.

Množství položek zobrazených v rámci výše zmiňovaného okna je (spolu s celou řadou dalších funkcí) možné konfigurovat v rámci nabídky »Nástroje | Správce doplňků | Možnosti«.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání