Menu
CHIP Speedtest

EOS 7D zvládne perfektní video, a to dokonce i s „exotickými“ objektivy

09.03.2011 10:17 | Redakce Chip
EOS 7D zvládne perfektní video, a to dokonce i s „exotickými“ objektivy
Na dovolené jste zkoušeli natočit svou digitální zrcadlovkou Canon EOS 7D film. Filmování s makroobjektivem však nefungovalo. Fotoaparát v režimu nahrávání videa nebyl schopen objektiv rozpoznat. Fotografoval přitom normálně.

Canon EOS 7D má problém se správným rozpoznáním některých objektivů, a to především v případě, kdy nahráváte videosekvence. Častěji k tomu dochází v případě, kdy použijete ne právě rozšířený objektiv. Od července je však pro tuto zrcadlovku k dispozici nová verze firmwaru s označením 1.2.2., která řadu těchto problémů řeší. Instalace nového firmwaru je velice jednoduchá.

Stáhněte si ho ze stránek Canonu (http://web.canon.jp/imaging/eosd-e.html) a soubor rozbalte na disk počítače. Soubor zkopírujte na čerstvě zformátovanou CF kartu. Na kartě nevytvářejte žádné složky, jinak fotoaparát soubor s firmwarem nerozpozná. Vložte CF kartu do vypnutého fotoaparátu. Nastavte na něm režim „P“ a potom ho zapněte. Stiskněte tlačítko pro vstup do nabídky, dostaňte se na „Firmware  Ver. x.x.x“  a  zvolte „Set“. Poté postupujte podle pokynů, které se zobrazí na displeji. Pokud se neobjeví nabídka s updatem firmwaru, zkontrolujte, zda je skutečně na flash kartě. Po úspěšném updatu firmwaru kameru vypněte a na několik sekund z ní vyjměte i akumulátor.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání