Menu
CHIP Speedtest

Explorer.exe a řešení problémů s plochou

25.12.2013 10:03 | Karel Kovar
Explorer.exe a řešení problémů s plochou

Při práci s některými nekorektně napsanými programy se mohou ve Windows objevit problémy s plochou – zůstávají na ní zbytky oken, stopy po kurzoru či přesouvaných objektech, nebo dokonce zmizí dolní panel.

Bohužel jediným způsobem, jak tento problém eliminovat, často bývá restart procesu Explorer.exe.

Většina uživatelů pro jeho eliminaci používá poněkud zdlouhavou metodu – po stisku trojkombinace [CTRL] + [ALT] + [Delete] použije příkaz »Spustit správce úloh« a poté na kartě »Procesy« najde položku »Explorer.exe«. Na ní klikne pravým tlačítkem myši a z kontextové nabídky zvolí příkaz »Ukončit proces«.

V praxi lze ale použít jednodušší cestu. Klikněte na tlačítko »Start« a poté za současně stisknutých kláves [CTRL] + [SHIFT] klikněte pravým tlačítkem na volné místo v otevřené nabídce. V kontextové nabídce pak zvolte možnost »Ukončit aplikaci Explorer«.

Poznámka: Nevýhodou bohužel je, že proces »Explorer.exe« se sám znovu nespustí a je nutné ho aktivovat manuálně. Pomocí kombinace kláves [CTRL] + [ALT] + [Delete] použijte příkaz »Spustit správce úloh« a v něm »Soubor | Nová úloha (Spustit)«. Do okna »Vytvořit novou úlohu« zadejte do sekce »Otevřít« příkaz »explorer.exe« a klikněte na »OK«.

 

image2-nahled

Eliminujte proces explorer.exe…

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání