Menu
CHIP Speedtest

Filtrování sloupců tabulky dvěma podmínkami

21.04.2010 09:47 | Redakce Chip
Mnohé sešity Excelu obsahují větší množství dat. Abyste se v nich rychleji orientovali nebo mohli provádět cílená vyhodnocování, omezujete zobrazování dat funkcí Automatický filtr. Tato funkce však může filtrovat data ve sloupci vždy jen pro jednu hodnotu, což často nestačí.

Tabulkový procesor obohatíte o potřebnou funkčnost takto: Označte příslušnou oblast dat včetně existujících nadpisů a v Excelu 2003 zvolte v menu příkaz »Data | Filtr | Automatický filtr«. Ve verzi 2007 na kartě »Data« klikněte v sekci »Seřadit a filtrovat« na »Seřadit«.
Abyste nyní definovali datovou oblast pro výběr filtrem, kliknutím na ikonku šipky nahoře v příslušném sloupci otevřete rozevírací seznam. V něm zvolte položku »(Prvních 10 …)« nebo »(Vlastní…)«. V Excelu 2007 předem klikněte na »Filtry čísel«. V následném dialogu pak můžete zvolit výběr pro zobrazení nejhořejších nebo nejspodnějších špičkových hodnot pro »Prvky« nebo jako »Procenta«. Údaj „Prvních 10“ v příkazu je přitom zavádějící; můžete také zvolit první 2, prvních 100 nebo vyšší hodnoty. V dialogu  »Vlastní automatický filtr« lze zvolit dokonce dvě podmínky a propojit je logickými operátory »A« nebo »NEBO«.
Pozor! Dbejte, aby při filtrování byla data v jednotlivých sloupcích stejného typu. Není například možné sdružovat text ve sloupci s čísly nebo čísla ve sloupci s časovými údaji.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání