Menu
CHIP Speedtest

FTP server jako jednotka v Průzkumníkovi

09.12.2010 13:16 | Redakce Chip
Pro výměnu dat s FTP serverem používají mnozí uživatelé speciální nástroj, jako je FileZilla. Ten je ovšem nutné nejprve spustit a pak se přihlásit.

Jednodušší by samozřejmě bylo, kdyby se k FTP serveru dalo podobně jako k síťovým jednotkám přistupovat přímo z Průzkumníka. Právě to umožňuje anglický freeware NetDrive. Nástroj najdete například na www.netdrive.net. Začlenění v podobě jednotky má tu výhodu, že k jejím datům můžete dokonce přímo přistupovat z aplikací, a tak bezprostředně pracovat na FTP serveru.
Po instalaci nástroj spusťte. Některé servery známých podniků a univerzit už jsou zde zavedeny jako příklad přístupu. Chcete-li založit další FTP přístup, klikněte vlevo na patřičné místo v adresářové struktuře a potom na »New Site«. Zadejte vhodný název a vpravo doplňte všechny potřebné parametry, jako »URL«, »Server Type« a přístupové údaje. Tento krok zopakujte i pro další servery. Příkazem »Export« můžete kompletní seznam serverů uložit v INI souboru. To vám usnadní instalaci nástroje na další počítače prostřednictvím funkce »Import«.
Pro začlenění FTP serveru jako jednotky označte v seznamu příslušný přístup a pod »Drive« zadejte volné písmeno jednotky. Pokud tento přístup používáte pravidelně, automatizujte začlenění aktivací »Automatic login when NetDrive starts«. Po kliknutí na »Connect« se v několika sekundách ustaví spojení a otevře se Průzkumník. NetDrive teď můžete zavřít, zůstane však aktivní v oznamovací oblasti hlavního panelu.
V hlavním okně programu ještě klikněte na »Options«. Tam můžete nastavit, zda se má nástroj samočinně aktivovat při spuštění Windows. Pokud si to nepřejete, deaktivujte volbu »Automatically  run NetDrive when I log on to Windows« a potvrďte tlačítkem »OK«.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání