Menu
CHIP Speedtest

Generování odkazů na YouTube videa

22.03.2012 06:00 | Redakce Chip
Nikoli poprvé jste na YouTube v nějakém videu objevili zajímavé místo, které byste chtěli zcela cíleně poslat příteli jako odkaz. Část před touto pozicí má přitom být pokud možno přeskočena.

Odkaz na YouTube video vede standardně vždy na jeho začátek. V separátní zprávě pak sdělíte, které zajímavé místo je právě míněno, takže příjemce si pak na něj sám může video převinout. Přímý časový okamžik se však dá také integrovat do odkazu.

Chcete‑li tak učinit, sami přehrajte video až k požadovanému místu a tam reprodukci přerušte klávesou Pause. Nyní pravým tlačítkem myši klikněte na video a v místní nabídce zvolte příkaz »Copy video URL at current time«. Klávesovou kombinací [Ctrl]+[V] teď můžete tento speciální odkaz vložit například do e‑mailové zprávy.

Tyto přímé odkazy se také dají sestavovat či zpracovávat manuálně. Za tím účelem doplňte k normálnímu odkazu na příslušné video například text »&feature= player_detailpage#t=55s«. Přitom na samém konci za »t=« zadejte uplynulý čas v sekundách. Funguje také údaj jako »1m50s« pro hodnotu v minutách a sekundách.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání