Menu
CHIP Speedtest

Gimp: digitální rtěnka pomocí rychlého maskování

27.01.2015 13:15 | Pavel Trousil
Gimp: digitální rtěnka pomocí rychlého maskování

Výkonný program pro úpravu fotografií GIMP, který si zadarmo můžete stáhnout z internetu, nabízí řadu zajímavých funkcí a umožní vám využít vaši kreativitu. Můžete ho použít například pro dobarvení snímků – modelce můžete třeba změnit barvu rtů. 

gimp-nahled

Otevřete snímek v tomto programu a použijte nástroj »Přepnout rychlou masku«, který vyvoláte stisknutím kombinace kláves [Shift]+ [Q]. Nad celým snímkem vznikne načervenalý prostor. Zvolte »bílá« jako barvu popředí a klikněte na nástroj štětec. Upravte velikost štětce tak, aby se vám snadno podařilo označit rty. Pokud přetáhnete, zvolte jako barvu popředí černou. Až budete s označením rtů hotovi, stiskněte znovu kombinaci [Shift]+ [Q]. Maska se přepne na výběr.

Po výběru můžete rty vybarvit. Vytvořte novou vrstvu pomocí »Vrstva|Nová vrstva«. Zadejte podle uvážení název vrstvy a »Typ vyplňování vrstvy« nastavte na »Průhledností«. Pak jako barvu popředí vyberte sytý odstín červené (případně jiný). Klikněte na nástroj »Plechovka« pro vyplnění vybrané oblasti zadanou barvou. V dialogovém okně vrstvy nastavte režim na »Barva« a snižte podle potřeby »Krytí« tak, abyste byli s výsledkem spokojeni. 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání