Menu
CHIP Speedtest

GIMP: Rychlé a přesné ořezy objektů za využití inteligentních nůžek

01.12.2015 10:57 | Pavel Trousil
GIMP: Rychlé a přesné ořezy objektů za využití inteligentních nůžek

Objekt na fotografii můžete snadno v několika málo krocích vystřihnout pomocí inteligentních nůžek nebo nástroje magnetické laso bezplatného programu GIMP. 

Inteligentní nůžky můžete aktivovat pomocí »Nástroje |Nástroje výběru| Inteligentní nůžky« nebo kliknutím na ikonu nůžek, kterou najdete na levé straně panelu nástrojů. Změní se vám ukazatel myši, který následně posuňte na okraj objektu, který chcete vystřihnout. Zobrazí se bílý bod. Opakujte tento krok na dalších místech v určité vzdálenosti od prvního bílého bodu a postupně vytvoříte požadovaný výřez kolem objektu.

Inteligentní nůžky generují i spojení mezi jednotlivými vámi zadanými body, které běží podél objektu. GIMP totiž analyzuje barevné rozdíly v obrazu a tím určuje, kudy půjde spojení mezi dvěma body. S nástrojem se musíte chvíli učit pracovat a zvolit správné rozestupy mezi body – budou-li od sebe moc vzdálené, bude to mít za následek nepřesnou práci GIMPu. Pokud se vám výsledek nelíbí, můžete výběr zpětně upravit přetažením jednotlivých bodů. Nakonec klikněte znovu na první bod, čímž provedete výběr objektu. Ten můžete zkopírovat, vyjmout nebo na něj můžete použít filtr.


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.Komerční sdělení