Menu
CHIP Speedtest

Gmail: Přístup ke schránce i v off-line režimu

16.09.2011 09:39 | Redakce Chip
Gmail: Přístup ke schránce i v off-line režimu
Svou poštu vyřizujete ve webovém rozhraní Gmailu ne proto, že nejste schopni nastavit desktopového klienta, ale protože vám zkrátka vyhovuje. Na druhé straně byste přece jen uvítali možnost přístupu ke své v poště i v terénu bez internetového připojení.

Google umožňuje používat svou freemailovou schránku také v off-line režimu. I bez internetového připojení tedy lze v prohlížeči pracovat s poštou stejně jako například v Outlooku. Jedinou podmínkou je použití některého z prohlížečů podporujících rozšíření Gears – tedy prohlížeče Chrome, Firefox, Safari nebo Internet Explorer verze 6, 7 a 8. Pro Operu a nový Internet Explorer 9 podpora bohužel chybí.

 

Pro aktivování off-line režimu Gmailu v prohlížeči Chrome se můžete rovnou přihlásit do své schránky a tam přejděte do »Nastavení | Offline«. Pomocí přepínače vyberte volbu »Aktivovat Pošta off-line v tomto počítači«. Na výběr je dále několik upřesňujících voleb pro nastavení maximální velikosti příloh a staří e-mailů, ke kterým chcete v off-line režimu přistupovat. Zprávy a přílohy splňující tato kritéria se poté budou stahovat na disk vašeho počítače. Nastavení potvrďte tlačítkem »Uložit změny«.

 

Otevře se okno průvodce aktivováním off-line režimu. Pokračujte na »Další«, zatržítkem odsouhlaste ukládání pošty na disk a potvrďte tlačítkem »Povolit«. V následujícím kroku zvolte umístění zástupce pro přístup do schránky a potvrďte »OK«. Zahájí se překopírování pošty do počítače, průběh této operace je zobrazen v pravé horní části okna. Po dokončení se skrze vytvořeného zástupce dostanete do schránky i bez přístupu na internet. Potvrdíte-li v off-line režimu odeslání nového e-mailu, uloží se do »Pošty k odeslání« a odešle se, jakmile bude připojení opět k dispozici.

 

V ostatních podporovaných prohlížečích je nejprve potřeba stáhnout rozšíření Gears ze stránky gears.google.com. Po jeho stažení a nainstalování je možné off-line režim aktivovat podle popsaného postupu pro prohlížeč Chrome.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání