Menu
CHIP Speedtest

Grafické karty - přetaktování grafické karty na dálku pomocí smartphonu

23.10.2013 12:51 | Pavel Trousil
Grafické karty - přetaktování grafické karty na dálku pomocí smartphonu

Kde jsou ty dny, kdy jste se museli přepnout do BIOS, když jste chtěli přetaktovat svoji grafickou kartu. Snad všichni výrobci nyní nabízí nástroje, které umožňují přetaktovat grafiku pohodlně z prostředí operačního systému Windows. Firma MSI teď postoupila ještě o krok dále a nabízí řešení, pomocí kterého můžete svou grafiku vyladit přes smartphone.

unnamed-nahled

Sada nástrojů pro dálkový tuning grafické karty se skládá se tří částí. Jde o programy MSI Afterburner, MSI Afterburner Remote Server a mobilní aplikaci, která je dostupná jak pro iOS, tak pro Android. Nejprve nainstalujte na svůj počítač hlavní program MSI Afterburner. Poté nainstalujte vzdálený server (MSI Afterburner Remote Server), přes který se váš smartphone připojí k PC, a „tunicí“ aplikaci. Nakonec nainstalujte mobilní aplikaci na svůj chytrý telefon. Vzdálený server vám poskytne IP adresu, kterou zadáte do aplikace smartphonu, aby bylo možné navázat spojení. Komunikace probíhá přes port 80, který je veřejně dostupný na většině zařízení.

Pokud se nemůžete připojit, zkontrolujte, zda není port blokován pomocí firewallu nebo v nastavení routeru. Jestliže vše funguje, jak má, objeví se vám za chvíli na vašem smartphonu stavové hodnoty vaší grafické karty, které můžete měnit. Nezvyšujte rychlost grafické karty extrémně a rychle, protože přílišným přetaktováním by se mohla poškodit. Místo toho hledejte optimální hodnotu přetaktování krok za krokem.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání