Menu
CHIP Speedtest

Grafické karty: zobrazte grafickou paměť dostupnou na kartě

14.11.2014 14:34 | Pavel Trousil
Grafické karty: zobrazte grafickou paměť dostupnou na kartě

Nejnovější grafické karty mají většinou dostatek paměti a je opravdu snadné zjistit, kolik paměti k dispozici opravdu je – buď prostřednictvím nástrojů Windows, nebo alternativně pomocí bezplatného nástroje GPU-Z. 

grafika

Klikněte pravým tlačítkem myši na volné místo na ploše a z nabídky vyberte položku »Rozlišení obrazovky«. V nově otevřeném okně najdete i možnost »Upřesnit nastavení«. Poté se na obrazovce na záložce »Adaptér« objeví nejdůležitější informace, které se týkají grafické karty, tedy typ čipu, výrobce, celková dostupná paměť a další podrobnosti. Tato jednoduchá varianta má ale i své nevýhody – zobrazí se totiž pouze informace o používané grafické kartě.

Notebooky však často mají dvě grafické karty. Kromě Intel HD Graphics mívají i výkonnější grafickou kartu nVidia, přičemž je možné mezi nimi přepínat. V tom případě doporučujeme použít bezplatnou aplikaci GPU-Z, kterou si můžete stáhnout z internetu. Ta zobrazí detailní informace o obou grafických kartách, které v počítači jsou.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání