Menu
CHIP Speedtest

Hard Disk Tools

16.11.2013 12:34 | Martin Kučera
Hard Disk Tools

Kolikrát se stalo, že jste spustili počítač a viděli před sebou jen černou obrazovku. Práce, dokumenty, fotky… polije vás pot a vy nevíte co s tím. Máme pro vás řešení. Představujeme vám trojici spolehlivých programů MiniTool Partition Wizard Home Edition, MiniTool Partition Recovery a Paragon Rescue Kit pro záchranu takto poškozených počítačů.

  • Uveřejněno na Chip DVD 12/13

box-hdd250 Přinášíme vám trojici skvělých programů, které se zabývají prací s diskovými oddíly, obnovou ztracených dat a potížemi s načtením počítače. Prvním z nich je MiniTool Partition Wizard Home Edition sloužící převážně k nastavení a práci s diskovými oddíly. Také vám zkontroluje stabilitu vašeho disku a jeho jednotlivých částí. Můžete díky němu pevný disk  zrychlit, přejmenovat, nebo ho rozkouskovat na několik menších oddílů. MiniTool Partition Recovery dokáže obnovit nechtě smazané oddíly a zachránit data v nich uložené. Poslední z trojice, Paragon Rescue Kit Free Edition, je bootovatelné DVD, které vám pomůže obnovit ztracená data bez nutnosti spuštění operačního systému. Dokáže také obnovit ztracené oddíly, nebo opravit většinu klasických bootovacích chyb, kvůli nimž se systém často nedokáže správně spustit.

Na Chip DVD vám přinášíme 3 plné verze programů na správu diskových oddílů. Prvním z nich je MiniTool Partition Wizard Home Edition, od stejné firmy výborný Partition Recovery a od společnosti Paragon vám nabízíme bootovací CD Rescue Kit Free Edition.

  • Jazyk: anglicky
  • OS: Win XP/Vista/7/8 (32/64 bit)
  • Bez registrace
obr-01

Výběr souborového systému: Partition Wizard dokáže naformátovat disk na prakticky jakýkoli souborový systém.

Představujeme vám 3 povedené nástroje pro práci s pevnými disky, které se pyšní jak svou nulovou cenou, tak svým výborným výkonem a snadným až intuitivním uživatelským prostředím.

Mnohdy se stává, že potřebujeme změnit písmenko disku, bezpečně ho naformátovat, zálohovat, rozšířit, rozdělit, nebo jen zrychlit. Některé z funkcí má Windows v sobě už od prvopočátků, avšak pokud rádi volíte profesionálnější způsob, programy, které vám nabízíme, jsou tou správnou volbou. Paragon Rescue Kit vám poskytujeme jako bootovací DVD pro chvíle největších problémů, kdy se nedostanete ani do svého systému. Tento povedený nástroj vám dovede zachránit cenná data. Mnohdy však také opravit poškozený systém, nebo bootovací část disku.

obr-03

Volba disků: Na výběr máte všechny aktivní disky s jejich pravými názvy.

MiniTool Partition Wizard Home Edition

Práce s diskem. Windows má poměrně omezené operace, proto vznikly různé vymazlené softwary, které tyto funkce dále rozšiřují. Mezi ně patří i Partition Wizard. Jedná se o mocný nástroj, který s diskem může provést divy. Mazání, formátování, a kopírování svazku, jeho rozdělení, rozšíření či zmenšení, dovede zvolit oblíbené písmenko a název. Pro ty, co se vyznají lépe, má v rukávu schováno zarovnání svazků pro zrychlení disku, kontrola souborového systému, skrytí svazku, velikost clusteru, dokonce lze zapsat i nové – vlastní sériové číslo, nebo spolehlivě odstranit veškerá data. Na výběr máte ze 130 různých souborových systémů podporující jak Windows (FAT, NTFS), tak i Linux (linux swap, native) a další. Pokud byste rádi geniální software na správu vašeho disku zcela zdarma, nehledejte dále.

obr-04

Obnova: Jakmile se dokončí prozkoumávání, můžete si zvolit jaké oddíly obnovit. Dvojklikem na jejich »status« lze nahlédnout do stromového adresáře.

MiniTool Partition Recovery

Jak už sám název napovídá, Partition Recovery se řadí do nástrojů pro oživení ztracených nebo smazaných svazků na vašem pevném disku. Podporované systémy jsou pouze FAT12, FAT16, FAT32 a NTFS. V dnešní době jedou Windowsy převážně na NTFS systémech kvůli velikostem datových souborů leckdy přesahujících 4GB, takže je velká šance podpory tohoto programu i na vašem disku. Program vás uvítá jednoduchým popisem. Stiskem tlačítka »Next« se dostanete do druhého okna, kde si vyberte disk, jehož ztracený či smazaný oddíl chcete opět zprovoznit.

K čemu je to dobré? Příklad z praxe. Zrušili jsme náš 30GB disk tak, že uváděl kapacitu 3MB. Windows i Partition Wizard ho viděl jako rozbitý disk. Pomocí Partition Recovery jsme byli schopni jeho 30GB kapacitu opět aktivovat a co více, zachránit i většinu dat. Při výběru ztraceného oddílu můžete dvakrát poklepat na jeho název a otevře se vám strom souborů a dat, které se v něm nacházejí.

obr-05

Kopírování souborů: Ke svým cenným souborům se dostanete spolehlivě i bez nutnosti načíst operační systém. Paragon Recovery Kit vás jejich zálohou snadno provede.

Paragon Rescue Kit

Pokud se kvůli nějakému problému nemůžete dostat ani do operačního systému, můžete se ke svým datům dostat pomocí záchranného CD Paragon Rescue Kit. Vypalte si ISO obraz na CD a spusťte počítač s vloženým CD a mačkejte klávesu F12. V bootovacím okně zvolte CD/DVD-ROM a počkejte, než se Rescue Kit načte. K dispozici pak máte 3 hlavní možnosti:
 – File Transfer Wizard pro zkopírování souborů z disku na zálohovací médium (například flashdisk).
 – Boot Corrector, který slouží k opravení většiny bootovacích problémů Windows.
 – Undelete Partition dokáže obnovit smazané systémové oddíly a tudíž i data na nich.
  

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání