Přejít k hlavnímu obsahu

HarmonyOS: Propojení telefonu s tabletem

Michal Bareš 29.11.2021

Shodou okolností jsme měli nedávno k dispozici několik zařízení se systémem HarmonyOS. Mohli jsme vyzkoušet, jak si spolu rozumí a jak funguje ekosystém chytrých produktů společnosti Huawei.  

Každý majitel chytrého telefonu by si občas rád prohlédl nahrané video ze smartphonu na tabletu nebo na notebooku, případně měl při práci na notebooku nebo tabletu k dispozici snadný náhled na komunikační kanály. Přímé propojení smartphonu s tabletem a notebookem také usnadňuje přenos souborů. Spolupráci několika mobilních zařízení jsme měli možnost vyzkoušet na telefonech Huawei nova 9, Honor 50 a na tabletu Huawei MatePad 11 i na notebooku Huawei MateBook 14s. Honor 50 do této rodiny už tak úplně nepatří, ale i když již podporuje služby Google, stále používá rozhraní EMUI, takže je s ekosystémem Huawei kompatibilní.

matepad-propojeni-s-honorem

Propojení tabletu s HarmonyOS funguje s jak s telefony Huawei, tak s novým Honorem 50, zdroj: Chip

Jako základ jsme vzali tablet MatePad 11, který jsme měli k dispozici s klávesnicovým magentickým obalem a bezdrátovým perem M-Pencil 2. Samostatnou recenzi MatePadu 11 zveřejníme v nejbližší době, zde pouze shrneme, že používá jemný 11” displej s rozlišením 2 560 x 1 600 bodů a pracuje se 120Hz obnovovací frekvencí. V laboratoři jsme naměřili skvělé pokrytí barevného prostoru sRGB i DCI-P3 (HDR), díky kterým lze na tomto tabletu skvěle sledovat videa nebo prohlížet fotografie. O výkon se stará Snapdragon 865+ v kombinaci s 6 GB RAM, který zajišťuje dostatek výkonu i pro náročnější práci nebo provoz nejnovějších her (grafika Adreno 650).

matepad-11-s-kompletnim-prislusenstvim

Huawei MatePad 11 s telefonem nova 9, zdroj: Chip

Tablet s klávesnicovým obalem a perem poslouží jak pro základní práci s internetem, elektronickou poštou a sociálními a komunikačními sítěmi, ale lze jej bez problému použít i pro psaní textů a potěší i děti, které budou z pera doslova nadšeny. Specialitou pera M-Pencil 2 je bezdrátové dobíjení z těla tabletu a hlavně citlivost nejen na přítlak, ale i na sklon pera, takže simulace psaní klasickým perem nebo kreslení různými typy štětců je dokonalá. Pero samozřejmě ocení i dospělí kreativní uživatelé.

matepad-11-sklon-pera-lepsi

Dotykové pero je citlivé na sklon a připomíná kaligrafický štětec, zdroj: Chip

Ale zpět k propojení telefonů a tabletu nebo notebooku, které probíhá extrémně jednoduše. Předpokladem je samozřejmě připojení k Wi-Fi routeru a aktivovaný Bluetooth. Poté již stačí na tabletu potáhnout prstem směrem od pravé strany horního panelu dolů a objeví se Řídící panel s položkou Zařízení +. Stačí na ní ťuknout a v telefonu se objeví dostupný tablet nebo notebook. Poté již stačí potvrdit párování a obrazovka telefonu se objeví na části displeje tabletu. V tomto okamžiku se sdílí nejen obraz, ale i z vuk, takže hudbu z telefonu nebo doprovodný zvuk videa bude vycházet z reproduktorů tabletu, což je zrovna v případě spojení s MatePadem 11 výhodné, protože disponuje čtveřicí výborně hrajících reproduktorů a nabízí silný a přesný zvuk. V případě prohlížení videa lze obrazovku telefonu na tabletu maximalizovat a využít tak celou dostupnou plochu displeje. Propojení lze využít i ke snadnému přenášení souborů z telefonu do tabletu nebo naopak. 

matepad-11-video-z-telefonu

Tablet lze použít jako externí monitor pro smartphone, zdroj: Chip

Stejně tak lze tablet nebo smartphone propojit s notebookem MateBook 14s, jen je nutné spustit aplikaci Huawei Share a ke spárování můžete použít NFC čip, tedy telefon nebo tablet pouze krátce přiložit do prostoru vpravo od touchpadu notebooku. Obrazovku tabletu nebo telefonu lze využít jako druhý displej notebooku, případně velký displej notebooku lze použít pro zobrazení obsahu ze smartphonu či tabletu. I v tomto případě funguje spolehlivě přenos souborů mezi tabletem, smartphonem a počítačem.

matepad-11-odesilani-souboru-z-telefonu

Sdílení souborů mezi telefonem a tabletem funguje bezchybně, zdroj: Chip

 

Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit








Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud