Menu
CHIP Speedtest

Hezké snímky interiéru i za špatných světelných podmínek

02.06.2015 13:44 | Pavel Trousil
Hezké snímky interiéru i za špatných světelných podmínek

Při fotografování v interiéru se budete muset často potýkat s nedostatkem světla – zejména ve večerních hodinách či v noci. 

Pokud například chcete fotit lidi, budete potřebovat krátký čas závěrky, aby nebyl zachycen pohyb osoby a zabránili jste tak rozmazání. Nastavte tak nízké clonové číslo, jak je to možné, a zvyšujte postupně hodnotu ISO. Přitom přidávejte vyšší hodnotu ISO, pouze je-li to opravdu nutné, protože při vyšší hodnotě bude mít snímek vyšší šum. Maximálně otevřená clona a tím i možná rychlost závěrky závisí na použitém objektivu.

Skutečným pokladem pro amatérské fotografy jsou v tomto případě levné objektivy se světelnosti f1,8 a s ohniskovou vzdáleností50 mmod společností Canon, Sony a Nikon. Dokonce i v případě, že blesk vytvoří nepřirozené světlo, je někdy jedinou alternativou. Pokud je fotoaparát na stativu, můžete pohodlně pracovat s delším časem závěrky – až několika sekund. Nastavte hodnotu ISO tak nízkou, jak je to možné, a zvyšte clonové číslo (např. f/8). Budete tak mít na fotografiích málo šumu a konzistentně ostrý obraz.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání