Menu
CHIP Speedtest

Hledání odkazů na určité webové stránky na internetu

22.06.2010 07:06 | Redakce Chip
Google vás po zadání hledacího pojmu zahrne dlouhým seznamem výsledků. Bohužel vám ale vyhledávač neukáže, které nálezy obsahují propojení na určitou webovou stránku. To by bylo velice praktické – například pro pátrání po odkazech na vaši domovskou stránku.

Při „googlování“ se můžete zadáním určitých klíčových slov dotázat i na informace, které rámec normálního seznamu výsledků překračují. Mezi ně patří také tzv. zpětné odkazy. Příkaz »link:« najde všechny internetové stránky, které obsahují odkaz na zadanou adresu.
Jestliže vás zajímají výskyty hledacího pojmu výlučně v textu webových stránek, přičemž internetové adresy, tituly a odkazy mají být ignorovány, použijte příkaz »intext:«. Zcela opačně zapůsobí »inanchor:«.
Chcete-li si prohlédnout verzi webové stránky uloženou ve vyrovnávací paměti Googlu, použijte příkaz »cache:«, tedy například »cache:www.chip.cz«. V šedé oblasti při horním okraji okna browseru vás pak vyhledávač navíc informuje o přesném datu a čase, kdy obraz stránky vznikl.
Příkaz »related:« najde webové stránky, které se zadanou stránkou vykazují obsahovou souvislost. Tak například zadání »related:www.chip.cz« nabídne seznam odkazů na různé odborné časopisy zabývající se počítačovou problematikou.
Zafunguje to i s vaší vlastní domovskou stránkou. Příkaz »related« můžete použít k nalezení obsahově podobných stránek.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání