Menu
CHIP Speedtest

Imitace klasické nabídky Start a její použití

22.08.2010 11:58 | Redakce Chip
Zatímco ve Vistě je klasická podoba nabídky Start nabízena jako volitelný způsob zobrazení, ve Windows 7 tato možnost chybí. Uživatele přestoupivší na „sedmičku“ rovnou z XP to však často mate.

Prozradíme vám trik, jímž můžete funkci nepotřebného prvku nabídky Start změnit na zobrazování její klasické podoby.
Pravým tlačítkem myši klikněte na hlavní panel a v místní nabídce zvolte příkaz »Vlastnosti«. Přejděte na kartu »Nabídka Start« a tam klikněte na »Přizpůsobit«. Ve výběrovém seznamu vyhledejte dole prvek »Nahrané pořady« – pravděpodobně jste jej dosud nepoužili. Tam aktivujte volbu »Zobrazit jako nabídku« a dialog zavřete tlačítkem »OK«. Konfiguraci potvrďte tlačítky »Použít« a »OK«.
Pro další kroky je třeba zajistit, abyste měli přístup ke skrytým složkám. Nejprve proto otevřete Průzkumníka Windows a v něm zvolte »Nástroje | Možnosti složky«. Na kartě »Zobrazení« pak pod „Upřesnit nastavení“ vyhledejte položku »Skryté soubory a složky«. Aktivujte volbu »Zobrazovat skryté soubory, složky a jednotky«. Změnu potvrďte tlačítky »Použít« a »OK«.
Nyní otevřete nabídku Start, pravým tlačítkem myši klikněte na novou položku »Nahrané pořady« a v místní nabídce zvolte příkaz »Vlastnosti«. Na kartě »Knihovna« označte položku »Veřejné nahrané televizní pořady« a zvolte »Odebrat«. Potom klikněte na »Zahrnout složku«. V následném dialogu připomínajícím Průzkumníka navigujte v sekci »Počítač« do složky »ProgramDataMicrosoftWindowsNabídka StartProgramy«. Nakonec klikněte na »Zahrnout složku«. V rozevíracím poli »Tuto knihovnu optimalizovat pro« změňte nastavení na »Všeobecné položky«. Úpravy teď potvrďte tlačítky »Použít« a »OK«.
Nyní znovu otevřete nabídku Start a pravým tlačítkem myši klikněte na »Nahrané pořady«. Pak zvolte kontextový příkaz »Přejmenovat«, změňte označení na »Programy« a stiskněte [Enter].
Napříště budete moci v nabídce Start prostřednictvím položky »Programy« jako obvykle vyvolat klasické zobrazení. Jediný rozdíl spočívá v tom, že musíte dvakrát navigovat přes úroveň »Programy«. Tato malá vada na kráse však zajistí, že do nabídky Start budou automaticky přebírány změny. Vedle obvyklého starého menu můžete samozřejmě bez omezení využívat novou „spouštěcí centrálu“ Windows 7.


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání