Menu
CHIP Speedtest

Individuální nastavení zobrazení knihoven v programu Průzkumník Windows

16.05.2014 07:25 | Karel Kovar
Individuální nastavení zobrazení knihoven v programu Průzkumník Windows

Ve Windows od verze Vista lze najít šikovnou navigační pomůcku pojmenovanou »Knihovny«, která zjednodušuje přístup k některým datům.

Bohužel ve Windows 8 je zobrazení knihoven implicitně vypnuté. Pokud jste ale na práci s nimi zvyklí, lze je snadno a rychle znovu zapnout.

Nejprve spusťte program Průzkumník a přejděte na kartu »Zobrazení«. Zde klikněte na šipku v dolní části tlačítka »Možnosti« a poté na příkaz »Změnit možnosti složky a hledání«. Příslušné volby pro »navigační podokno« lze nalézt v záložce »Obecné«.

Implicitně je nastavena pouze volba »Zobrazit Oblíbené položky«, aktivace knihoven dosáhnete přidáním zatržítka u položky »Zobrazit knihovny«. Další možností je deaktivace obou zmiňovaných položek a přidání zatržítka k položce »Zobrazit všechny složky«. V tomto případě se zobrazí všechny prvky pod položkou »Desktop« ve stromové struktuře. Nezapomeňte svou volbu potvrdit kliknutím na »Použít« a »OK«.

achip06-trik02-nahled

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání