Menu
CHIP Speedtest

Individuální stanovení způsobu zobrazení oken Windows

19.02.2012 13:25 | Redakce Chip
Rádi byste změnili vzhled svých oken ve Windows. Například si přejete zvětšit šířku vertikálního nebo výšku horizontálního posuvníku obrazu.

Vzhled svých oken můžete ovlivňovat položkami v systémovém registru. Otevřete editor registru tak, že kliknete na »Start« a pod »Prohledat programy a soubory« zadáte hledací pojem »regedit.exe«. Výsledek hledání vám operační systém ukáže v nabídce Start. Na závěr klikněte pod »Programy« na »regedit.exe«.

Nyní na levé stránce editoru navigujte na klíč

»HKEY_CURRENT_USERControl PanelDesktopWindowMetrics«. Hodnoty v pravé oblasti okna ovlivňují vzhled oken. Chcete-li například změnit šířku rámečku, dvojitě klikněte na »BorderWidth« a v následném dialogu »Upravit řetězec« pod »Údaj hodnoty« zadejte požadovanou šířku v pixelech. Které prvky jsou kterými hodnotami ovlivněny, to se dozvíte zde:

 

BorderWidth – šířka rámečku mezi 1 a 49 pixely

CaptionHeight – výška tlačítek v titulním řádku v pixelech

CaptionWidth – šířka tlačítek v titulním řádku v pixelech

IconSpacing – rozestup mezi tlačítky nebo ikonami při automatickém uspořádání

MenuHeight – výška řádku nabídek v pixelech

MenuWidth – šířka tlačítek v řádku nabídek v pixelech

ScrollHeight – výška horizontálního posuvníku obrazu v pixelech

ScrollWidth – šířka vertikálního posuvníku obrazu v pixelech

 

Vedle popsaných hodnot najdete také hodnoty jako »CaptionFont« pro typ písma titulů oken, které byste se neměli pokoušet měnit, neboť zde parametry figurují v binárním formátu. Změny se projeví až po restartu počítače.

Upozornění: Tento „okenní tuning“ nefunguje vždy a všude, neboť některé programy změny v registru ignorují a místo toho se orientují podle předem daných standardů.

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání