Menu
CHIP Speedtest

Infikované USB zařízení už nelze v počítači rozpoznat

09.03.2011 10:06 | Redakce Chip
Infikované USB zařízení už nelze v počítači rozpoznat
Jeden den jste si ze svého USB flash disku přesunuli nějaká data do svého počítače, a druhý den už není váš počítač schopen připojený USB flash disk rozpoznat. Nicméně na jiném počítači USB paměť bez problémů funguje

Systém Windows si vytváří rozsáhlý soubor nazvaný „INFCACHE.1“ o známých ovladačích všech zařízení připojených do systému. Najdete ho v adresáři „%systemroot%/inf“. Windows 7 si ho ukládají do adresáře „C:WindowsSystem32DriverStore“. Soubor INFCACHE.1 obsahuje mimo jiné informace o ovladačích USB flash disků. Soubor infcache je však něco víc než jen kolekce pracovních kopií ovladačů pro Windows. Pokud dojde k nějaké chybě při provozu, při instalaci ovladače nebo při odebrání zařízení, uloží se informace o této chybě také do tohoto souboru.
Pokud tedy není váš počítač schopen USB flash disk detekovat, je patrně poškozen soubor INFCACHE po předchozím použití disku. Mohlo třeba dojít k neúspěšné instalaci jiného zařízení, nebo je místo, kde Windows hledají informace o disku, přepsáno, nebo obsahuje jiné nesprávné informace. Abyste tento problém vyřešili, musíte tento soubor jednoduše vymazat. Pro Windows to neznamená žádné riziko, protože jakmile příště zařízení opět připojíte k počítači, systém Windows soubor automaticky nastaví. Poznámka: Aby bylo možné soubor „INFCACHE.1“ ze složky „inf“ smazat, musíte nejprve zajistit, aby byl viditelný. To snadno zařídíte přes „Nástroje | Možnosti složky“ a v záložce „Zobrazení“ musíte aktivovat u „Skryté soubory a složky“ volbu „Zobrazovat skryté soubory a složky“.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání