Menu
CHIP Speedtest

Instalace nových písem a jejich centrální správa

20.05.2011 08:46 | Redakce Chip
Windows 7 i Vista mají ve výbavě mnoho druhů písma – přesto tato nabídka mnoha uživatelům nestačí. Bohužel příkaz pro nainstalování dalších písem ve složce fontů na první pohled chybí.

Pro nakonfigurování fontů klikněte ve Vistě v Ovládacích panelech na »Vzhled a přizpůsobení« a potom na »Písma«. Při zobrazení ikon ukazuje každá položka rovnou minináhled na obsažené písmo.
Nové druhy písma lze nainstalovat několika způsoby. V podstatě stačí zkopírovat nový soubor písma do složky »C:WindowsFonts«. Nevýhodou této metody je, že později v aplikacích je indikován jen název souboru, nikoli však název fontu. Je proto lepší zvolit jeden z následujících postupů: V Průzkumníku otevřete složku s požadovaným souborem písma. Pak pravým tlačítkem myši klikněte na položku souboru a v místní nabídce zvolte příkaz »Instalovat«. Také v náhledovém okně druhu písma, které se otevře po dvojitém kliknutí, je k dispozici tlačítko »Instalovat«. Kliknete-li na ně, písmo se začlení do systému. Alternativně také můžete, jak bylo popsáno, otevřít složku s druhy písma a stisknout klávesu [Alt]. Poté Windows zobrazí řádek nabídek Průzkumníka. V menu »Soubor« klikněte na »Nainstalovat nové písmo«, navigujte na umístění nového fontu a soubor otevřete.
Prostřednictvím složky »Fonty« můžete písma také odinstalovat, například kontextovým příkazem »Odstranit«. Výjimky představují písma používaná operačním systémem. Současné počítače jsou ale natolik potentní, že se ani při velmi mnoha nainstalovaných druzích písma nemusíte obávat žádného ovlivnění výkonu počítače.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání