Menu
CHIP Speedtest

Integrace jednotky do hlavního panelu pro rychlejší přístup

25.12.2014 14:05 | Karel Kovar
Integrace jednotky do hlavního panelu pro rychlejší přístup

Pomocí šikovného triku lze přímo do hlavního panelu integrovat libovolný počet odkazů na diskové jednotky.

Nejprve je nutné nastavit Průzkumník Windows tak, aby zobrazoval všechny přípony souborů. Proto v něm klikněte na »Uspořádat | Možnosti složky a hledání« a v okně, které se zobrazí, přejděte na kartu »Zobrazení«. Zde deaktivujte zatržítko u položky »Skrýt příponu souborů známých typů«.

Nyní klikněte pravým tlačítkem myši na ploše a pomocí příkazu »Nový | Textový dokument« vytvořte textový soubor. Poté musíte nově vytvořený soubor přejmenovat tak, aby ho bylo možné integrovat později do hlavního panelu – například textový soubor přejmenujte na »Disk_D.exe«. Soubor s příponou „exe“ je pro Windows spustitelný a také může být integrován do panelu. Při přejmenování vás sytém upozorní, že při změně přípony se může stát, že soubor nebude možné použít. Dotaz potvrďte kliknutím na »Ano«. Nyní klikněte pravým tlačítkem myši na tento soubor a z kontextové nabídky vyberte možnost »Připnout na hlavní panel«.

Nakonec klikněte pravým tlačítkem na tuto ikonu, najeďte ukazatelem na položku »Disk D« a po kliknutí pravým tlačítkem vyberte z kontextové nabídky položku »Vlastnosti«. Nyní v sekci Zástupce změňte obsah polí »Cíl« a »Spustit v« na »„D:“« (s uvozovkami!) a potvrďte tlačítkem »OK«. Poté můžete přes ikonu v hlavním panelu okamžitě otevřít disk »D:«.

2014-02-z12-trik3-nahled

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání