Menu
CHIP Speedtest

Integrace složek do panelu Snadné spuštění

24.07.2010 16:29 | Redakce Chip
Rozšířitelný panel Snadné spuštění nabízí přímý přístup k důležitým programům. Avšak čím více aplikací je do panelu zahrnuto, tím je nepřehlednější. Při hledání požadovaného programu se pak časová výhoda ztrácí.

Místo jednotlivých programů můžete do panelu Snadné spuštění zahrnout i složky. Můžete si tedy příbuzné programy shromáždit do skupin, což silně zvýší přehlednost panelu. Má to však jednu nevýhodu: při kliknutí na takovou položku otevře operační systém Průzkumníka s obsahem složky. Mnohem lepší by bylo, kdyby byl tento obsah na výběr ve formě nabídky. Pomůže vám následující trik.
UVOLNĚNÍ FUNKCE: Aktivujte »Start | Spustit«, zadejte »regedit« a klikněte na »OK«. Ve Vistě a ve Windows 7 stačí zapsat příkaz přímo do vstupního pole nabídky Start a stisknout [Enter]. V takto otevřeném editoru registru přejděte na klíč »HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionExplorerAdvanced«. Pak klikněte do pravé části okna, otevřete »Úpravy | Nový | Hodnota DWORD«, zadejte jméno »CascadeFolderBands« a stiskněte [Enter]. Po dvojitém kliknutí na novou položku změňte její hodnotu na »1« a potvrďte tlačítkem »OK«. Potom editor registru zavřete a restartujte počítač.
INTEGRACE SLOŽEK: Nyní do panelu Snadné spuštění začleňte příslušné adresáře. Za tím účelem klikněte pravým tlačítkem myši na volné místo v hlavním panelu a aktivujte volbu »Uzamknout hlavní panel«. Po kliknutí pravým tlačítkem myši na dvojitou šipku panelu „Snadné spuštění“ zvolte kontextový příkaz »Otevřít složku«. V nyní přístupném adresáři panelu založte příslušnou/é podsložku/y a požadované odkazy na programy seřaďte podle svého gusta. Praktické je například zahrnout všechny browsery do jedné složky. Pokud zakládáte několik složek na první úrovni, měli byste změnit jejich ikony, abyste je mohli lépe rozlišit. Je také možné vytvořit více úrovní adresářů. Pak už ovšem můžete rovnou používat nabídku Start.
POUŽITÍ NOVÉ FUNKCE: V panelu Snadné spuštění klikněte na dvojitou šipku. Ve vyskakovacím menu uvidíte dole integrované složky. Jakmile na některou ukážete, rozevře se a zobrazí obsažené odkazy. Nyní stačí na některý kliknout, a odpovídající program se spustí. Chcete-li složku otevřít v Průzkumníku, klikněte na ni pravým tlačítkem myši a zvolte »Otevřít«.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání