Menu
CHIP Speedtest

Inteligentní uspořádání příbuzných záložek

19.08.2010 11:58 | Redakce Chip
Při rešerších k různým tematickým oblastem se zpravidla nahromadí velmi mnoho záložek. Abyste je později zase našli, musíte všechny záložky setřídit do vhodné adresářové struktury, přičemž však účelné přiřazení někdy vůbec není snadné.

Málo známá metoda, zato tím efektivnější, spočívá v organizování záložek na základě klíčových slov (hesel). Vyžaduje sice při zakládání trochu „vícepráce“, později však otevírá zajímavé možnosti při vyhledávání. Pomocí takových hesel se jednotlivé záložky například dají velmi snadno přiřadit k různým tématům. Jestliže dejme tomu webové stránky s informacemi o Windows, Excelu a Firefoxu uložíte do různých složek, nebude možné třeba stránku www.chip.cz jednoznačně přiřadit. Jiná možnost, totiž ukládat stejné záložky vícenásobně v různých složkách, není zrovna smysluplná. S využitím hesel však tento problém zvládnete.
Chcete-li si takový systém zřídit, postupujte takto: Na příslušnou záložku klikněte pravým tlačítkem myši a v místní nabídce zvolte příkaz »Vlastnosti«. V poli »Klíčové slovo« zadejte »Windows, Excel, Firefox« a pak klikněte na »Uložit«. Dbejte přitom, aby použitá hesla byla výstižná a abyste u různých záložek používali vždy stejné pojmy. Mimochodem, pojem »Chip« nepotřebujete jako zvláštní heslo, poněvadž hledací funkce jej tak jako tak najde přes název stránky. Dále ještě můžete své záložky jako obvykle zatřídit do struktury složek. Webovou stránku Chipu přitom zařaďte například do složky pro Windows, poněvadž velká část tam obsažených informací se vztahuje právě k nim.
Později v postranním panelu nad záložkami zadejte do hledacího pole příslušné heslo. Už během zadávání se nyní výběr automaticky aktualizuje na odpovídající nálezy. Také zde můžete současně zadávat několik hledacích pojmů, přičemž jednotlivá slova je třeba oddělovat mezerou, nikoli čárkou.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání