Menu
CHIP Speedtest

iOS: Akumulátory

06.05.2014 15:21 | Radek Kubeš
iOS: Akumulátory

Z pohledu většiny uživatelů mobilních přístrojů jsou na tom z hlediska výdrže baterie mezi dvěma nabíjeními podstatně lépe majitelé iPadů/iPhonů. Většina běžných mobilů vydrží i při nenáročném používání v provozu zpravidla jen jeden den. 

Akumulátory samozřejmě stárnou a jejich kapacita se snižuje, správným používání lze však jejich životnost výrazně prodloužit. Vyzkoušeli jsme několik aplikací, které mají pomoci docílit delší výdrže baterie, podle očekávání jsme ale nenarazili na žádná kouzla nebo živou vodu, maximálně na hezké grafické rozhraní. Zapomeňte na různé zaručené recepty, které by převratně ovlivnily stav baterií. Zůstávají pouze staré osvědčené triky, které se pravidelně vynořují s každou aktualizací iOS, a to: 1. Vypněte nepoužívané bezdrátové sítě (Wi-Fi, Bluetooth, AirDrop, 3G) a GPS. 2. Zapněte funkci automatického jasu. 3. Nepoužívejte dynamické tapety, průhlednosti a stíny. 4. Baterie nabíjejte na plnou úroveň až v okamžiku, když jsou vybité na méně než 20 %. 5. Omezte notifikace, Siri, automatické stahování e-mailů, synchronizaci do cloudu a aktualizace aplikací. 6. V nečinnosti využívejte režim Letadlo. 7. Ukončete zbytečně běžící aplikace na pozadí. 

battery-nahled

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání