Menu
CHIP Speedtest

iOS: Alternativa k TouchBaru

05.03.2017 08:44 | Radek Kubeš
iOS: Alternativa k TouchBaru

Nové MacBooky od Applu obsahují speciální dotykový proužek TouchBar, na kterém se zobrazují tlačítka k rychlému ovládání aktuálně používaných programů v operačním systému macOS.

Nemáte-li nejnovější MacBook, můžete podobnou funkci získat díky aplikaci Quadro pro iPhony a iPady. Quadro vám umožní nadefinovat si sadu tlačítek s funkcemi různých programů, která budou zobrazena na displeji vašeho smartphonu nebo tabletu spárovaného s počítačem s macOS. Displej vašeho iPhonu či iPadu se tak stane velkou alternativou TouchBaru a usnadní vám ovládání grafických programů, kancelářských aplikací i dalších nástrojů používaných, které v počítači používáte. Nastavení aplikace Quadro je velmi flexibilní, takže si můžete sami nastavit rozložení tlačítek a jejich funkce, nadefinovat si makra nebo k jednomu počítači připojit více různých zařízení (typicky iPhone a iPad současně), abyste měli k dispozici maximum ovládacích prvků. Zobrazovaná tlačítka funkcí se automaticky přepínají společně s aplikacemi a vlastní profily nastavení můžete sdílet s ostatními uživateli. Základní verze aplikace Quadro je k dispozici zdarma a poslouží vám k ovládání základních aplikací v počítači s macOS pomocí více než pěti desítek připravených profilů. Placená verze s trvalou licencí za cca 2 000 korun umožňuje neomezenou tvorbu vlastních profilů ovládacích prvků pro aplikace v počítači.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání