Menu
CHIP Speedtest

iOS/Android: Rychlé psaní speciálních znaků

02.02.2015 16:00 | Radek Kubeš
iOS/Android: Rychlé psaní speciálních znaků

Časté psaní speciálních znaků na klávesnici iPhonu či iPadu může nepříjemně zpomalovat používání vašeho mobilního zařízení. Na příkladu znaku »©« si ukážeme, jak psaní speciálních znaků zrychlit.

Android: Když píšete v textovém poli a potřebujete vložit znak »©«, přidržte tlačítko pro psaní číslic a speciálních znaků, označené často »123« nebo třeba »12!?« (liší se podle softwarové klávesnice konkrétního typu smartphonu). Vyhledejte symbol »©« v přehledu dostupných znaků. Někdy se znak »©« skrývá i v rozšířené nabídce klávesy »@«.

iOS: V internetovém prohlížeči Safari zadejte do vyhledávání klíčové slovo »Glyphboard« a klepněte na první z nalezených výsledků. V přehledu znaků vyhledejte »©« a přidržte na něm prst. Otevře se kontextová nabídka, ve které klepněte na volbu »Kopírovat« a pak přejděte do aplikace, kde potřebujete znak »©« použít. Přidržte prst v textovém poli, dokud se neobjeví nabídka s možností vložení zkopírovaného znaku »©«.

1502b-nahled

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání