Menu
CHIP Speedtest

iOS: Anonymně a bezpečně

18.04.2015 10:36 | Radek Kubeš
iOS: Anonymně a bezpečně

Některé zahraniční internetové služby, jako jsou například videoservery nebo hudební služby, mívají regionální omezení. To znamená, že se k nim dostanou jen uživatelé z určeného území. 

Omezení je řešeno pomocí IP adres náležících k příslušné zemi. Tato kontrola však není zcela dokonalá a navíc ji lze různými triky obejít. Nejčastěji se používá VPN tunel, což je šifrované propojení dvou serverů kdekoliv na světě. Důležité je to, že se při jeho použití změní vaše IP adresa podle umístění cílového serveru, že do internetu přistupujete zcela anonymně a že i když se do internetu připojíte prostřednictvím neznámé Wi-Fi sítě, nemusíte mít obavy z odposlouchávání a útoků, protože celý datový provoz je zabezpečen šifrováním. V Chipu 04/2015 najdete speciální tříměsíční promoakci uznávané služby CyberGhost VPN. Pro její využití se nejprve musíte zaregistrovat a poté z App Storu nainstalovat aplikaci CyberGhost VPN. V průběhu instalace budete požádáni o potvrzení přidání VPN adaptéru do vašeho iPhonu. Po spuštění a přihlášení už nic nebrání v připojení se na některý z více než 500 serverů kdekoliv ve světě.-

ghost-nahled

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání