Menu
CHIP Speedtest

iOS: Blokování reklam

10.12.2015 08:12 | Radek Kubeš
iOS: Blokování reklam

Jednou z mnoha vychytávek nového iOS 9 je i nativní podpora aplikací pro blokování obsahu, umožňující uživatelům využít těchto aplikací pro blokování reklam.

JavaScriptu i vyskakovacích bannerů a zaručující obecné vylepšení dennodenního surfování v Safari. Tyto placené i bezplatné aplikace jsou pro uživatele iOS 9 nyní dostupné v Appstoru a patří mezi ně například Purify, Blockr, Crystal nebo Peace. Jejich stažení z Appstoru ale nestačí, pro jejich funkčnost je nejprve nutné je aktivovat v nastaveních. Tak je možné učinit v »Nastavení | Safari | Blokátory obsahu« a vybrané aplikaci dát přístup k blokování obsahu v Safari. V předvolbách jednotlivých aplikací lze i detailně nastavit, které druhy internetového obsahu má přesně aplikace za úkol blokovat. Tato funkce vyžaduje k funkčnosti iOS 9, ale nepodporuje všechny druhy zařízení. Zařízení musí být nejméně iPhone 5s, iPad Air, iPad mini 2, iPad Pro či 6. generace iPodu touch.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání