Menu
CHIP Speedtest

iOS: Deaktivace služby iMessage bez iPhonu

03.02.2015 16:05 | Radek Kubeš
iOS: Deaktivace služby iMessage bez iPhonu

Jestliže přejdete z iOS na Android, budete mít problém se službou iMessage, používanou v iPhonech pro odesílání zpráv po internetu, tedy mimo běžné SMS služby. 

Vaši přátelé s iPhony vám totiž budou stále (nevědomky) posílat SMS prostřednictvím služby iMessage, takže je nebude možné na váš nový smartphone s Androidem doručit. Pokud tedy již neplánujete svůj iPhone dále používat, je třeba iMessage deaktivovat.

Otevřete si stránku selfsolve.apple.com/deregister-imessage a sjeďte trochu níže k části »No longer have your iPhone?«. Pak z nabídky zvolte příslušnou zemi a zadejte své telefonní číslo. Po kliknutí na odkaz »Send Code« obdržíte SMS zprávu s šestimístným číselným kódem. Tento kód zadejte do pole »Confirmation Code« a klikněte na tlačítko »Submit«. Tím se služba iMessage propojená s vaším telefonním číslem deaktivuje a můžete opět přijímat klasické SMS zprávy i z iPhonů.

1502c-nahled

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání