Menu
CHIP Speedtest

iOS: Instalace beta-verze iOS 10

19.08.2016 12:22 | Radek Kubeš
iOS: Instalace beta-verze iOS 10

Sice není úplně moudré provozovat ve svém smartphonu beta-verzi nového operačního systému, ale pokud se už nemůžete dočkat nového iOS 10, máme pro vás návod, jak si svůj iPhone či iPad upgradovat. 

Nemusíte přitom ani obcházet žádná omezení, protože aktuální beta-verze iOS je k dispozici i uživatelům bez placeného vývojářského účtu. Nový iOS 10 lze instalovat do iPhonu 5 nebo iPadu mini / iPadu 2 a novějších zařízení.
Ze všeho nejdříve připojte svůj iPhone či iPad k počítači a prostřednictvím aplikace iTunes a funkce »Zálohovat« si vytvořte kompletní zálohu obsahu svého zařízení. Zálohu byste si měli vytvořit na disku počítače (označte předvolbu »Tento počítač«), a pokud budete chtít zazálohovat i obsah aplikace Zdraví, je třeba použít funkci »Šifrovat zálohy iPhonu«. Aby nedošlo k přepsání zálohy s původní verzí iOS obsahem zařízení po upgradu, použijte nabídku »Úpravy | Předvolby« a v nově otevřeném okně přejděte na kartu »Zařízení«. Podržte klávesu [Ctrl], klikněte na poslední zálohu a z otevřené nabídky zvolte »Archiv«.
Dále si otevřete stránku beta.apple.com, klikněte na »Sign in«, přihlaste se svým Apple ID a odsouhlaste podmínky beta-programu Applu. Vpravo nahoře klikněte na odkaz »Enroll Your Devices« a na následující stránce přepněte modré tlačítko na »iOS«. Vezměte si svůj iPhone nebo iPad a v internetovém prohlížeči si otevřete stránku beta.apple.com/profile. Přihlaste se svým Apple ID a klepněte na »Download profile«. Následně vám bude nabídnuta instalace »iOS Beta Software Profile«, kterou spustíte klepnutí na »Instalovat«. Na volbu »Instalovat« budete muset klepnout ještě dvakrát a následně je třeba potvrdit restart zařízení.
Po restartu použijte nabídku »Nastavení | Obecné | Aktualizace softwaru« a stáhněte si a instalujte aktuální beta-verzi iOS 10. V případě, že byste se chtěli později vrátit ke stabilní verzi iOS 9, obnovte zařízení ze zálohy prostřednictvím iTunes.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání