Menu
CHIP Speedtest

iOS: Jailbreak: Live Photos i na iPhonu 5

28.12.2015 07:09 | Radek Kubeš
iOS: Jailbreak: Live Photos i na iPhonu 5

Jednou z vrcholných funkcí uveřejněných pro nový iPhone 6s a 6s Plus jsou společně s iOS 9 i Live Photos, které společně s fotografií zaznamenají tři sekundy videa pro lepší zachycení okamžiku.

Starší zařízení sice takto pořízené fotografie dokážou přehrávat, neumí je ale pořizovat. Jelikož se však nejedná o funkci závislou na novějším hardwaru, objevilo se na Cydii hned několik tweaků, které tuto funkci dokážou přinést i na starší zařízení. Jedná se například o EnableLivePhotos a PhotosLive, které Live Photos přinesou na všechna zařízení běžící na iOS 9. Tweak EnableLivePhotos je zatím nejpřesnější realizací Live Photos a funguje přesně jako oficiální funkce na iPhonu 6s a 6s Plus. PhotosLive představuje trochu jiný přístup, který místo natočení krátkého videa sejme řadu obrázků, umožňuje ale navíc nastavit délku záznamu a nastavit parametry použití obrazovky jako blesku. Pro zobrazení záznamu stačí fotografii dlouze podržet, a to i s absencí 3D Touch.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání