Menu
CHIP Speedtest

iOS: Jak ztmavit displej pro čtení v noci

29.12.2014 18:46 | Martin Kučera
iOS: Jak ztmavit displej pro čtení v noci

Jestliže v posteli používáte iPhone nebo iPad na čtení knih a časopisů, na brouzdání na internetu nebo třeba na hraní her, určitě jste narazili na problém, že přednastavená hodnota minimálního jasu je stále příliš jasná a z displeje bolí oči.

Pokud na čtení nepoužíváte prohlížečku s nočním módem nebo se vám nechce do jailbreaku iOS, můžete pro snížení jasu využít následující trik.

Otevřete Nastavení > Obecné > Zpřístupnění > Zvětšení, sjeďte dolů a povolte Zobrazit ovladač.

ios-brightness01

Jděte o krok zpět do menu Zpřístupnění, srolujte až dolů na položku Zkratka zpřístupnění a zaškrtněte položku Zvětšení. Tím získáte přístup k této funkci trojitým zmačknutím tlačítka Domů (Home) nebo trojitým poklepáním třemi prsty na displeji.

ios-brightness02

Vyskočte z nastavení a třikrát zmačkněte tlačítko Domů a na displeji se vám objeví kruhový ovladač lupy. Jednou na něj klepněte a zobrazí se kontextové menu. Nejprve kliknutím na položku Okno zvětšení přepněte lupu na celou obrazovku. Pak v položce Výběr filtru označte hodnotu Nízký jas. Okno lupy (celého displeje) se ztmaví. Kontextové menu skryjete kliknutím kamkoliv mimo něj.

ios-brightness03

Tím je funkce ztmavení displeje nastavena a lze ji snadno zapnout a vypnout trojitým zmačknutím tlačítka Domů.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání