Menu
CHIP Speedtest

iOS Kancelář v iPhonu

26.06.2014 12:40 | Radek Kubeš
iOS Kancelář v iPhonu

Kvalitní kanceláři Apple iWork začal počátkem jara konkurovat Microsoft Office Mobile, který je ale navázaný na placený účet Microsoft Office 365. Těm, kdo vyhlíželi nějakou bezplatnou alternativu, se čekání vyplatilo. 

Google nyní vypustil na App Store dvě aplikace, které lze považovat za dostatečně kvalitní i pro profesionální nasazení. Google Docs pro textové dokumenty a Google Sheets pro tabulky jsou napojeny na cloudové úložiště Google Drive, které si každý může zdarma zaregistrovat, ukládat si do něj soubory nebo fotografie a pomocí internetového prohlížeče vytvářet a editovat dokumenty. Zdarma je k dispozici 15GB prostor. Cloudová kancelář nabízí možnosti kooperace více lidí a sdílení dokumentů. Aplikace Docs a Sheets lze instalovat na iPhony a iPady a bez velkých omezení je možné pracovat s dokumenty jako na desktopu. Zajímavostí je možnost uložit si dokument do zařízení a editovat jej off-line. Po připojení k internetu dojde k synchronizaci. Pro úplnou kontrolu nad internetovým úložištěm doporučujeme i aplikaci Google Disk. 

docs-nahled

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání