Menu
CHIP Speedtest

iOS: Klíčenka v iCloudu

19.12.2013 06:54 | Radek Kubeš
iOS: Klíčenka v iCloudu

Novinkou aktualizace iOS 7.0.3 je tzv. Klíčenka (Keychain). Jde o praktického on-line správce přístupových hesel a citlivých údajů (např. čísel platebních karet), který se stará o automatické doplňování patřičných údajů do formulářů a zjednodušené přihlašování do nejrůznějších on-line služeb.

Obsah Klíčenky je samozřejmě šifrovaný, aby se k heslům nedostal nikdo nepovolaný. K jejímu ovládání si musíte zapamatovat jediné heslo. Pokud používáte více iOS zařízení nebo počítače Apple, můžete si život zjednodušit a pracovat s jedinou klíčenkou. Po aktualizaci iOS jste vyzváni k aktivaci Klíčenky. Pokud jste tak neučinili, jděte do »Nastavení | iCloud | Klíčenka« a zapněte ji. Jste vyzváni k zadání svého hesla k Apple ID, čtyřmístného zabezpečovacího kódu a svého telefonního čísla. Na tento telefon dorazí ověřovací SMS, pokud byste chtěli k jedné klíčence připojit další zařízení. Nastavení Safari pro používání Klíčenky najdete v »Nastavení | Safari | Hesla a vyplňování«. Uložená hesla si můžete zobrazit na stejném místě v podnabídce »Uložená hesla«.

keychain-nahled

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání