Menu
CHIP Speedtest

iOS: Nový Skype

16.08.2014 11:26 | Radek Kubeš
iOS: Nový Skype

Skype bereme jako program, který umožňuje snadné a především bezplatné telefonování a při dobrém internetovém připojení i videohovory. Bezplatná verze donedávna ani nic víc nenabízela. 

To komerční verze přidávala i levné volání do mobilních a pevných telefonů a skupinovou videokonferenci. Tu ale Microsoft na jaře uvolnil pro všechny zdarma. V souvislosti s tím, jak je Skype integrován do Windows a Windows Phone, začalo být jasné, že pokud má tato služba konkurovat Facebooku, WhatsAppu a Applu s jeho iMessage a FaceTime, musí se změnit. To přichází právě teď a rovnou na všech dostupných platformách. Skype se stává obecným komunikačním klientem, který slouží k zasílání textových zpráv, které lze doplnit o emotikony, fotografie nebo videa, případně i další soubory a dokumenty. V případě potřeby lze Skype použít pro bezplatné volání nebo pro videohovory. Novinkou je skupinový chat, který je ideální pro výměnu názorů mezi kamarády nebo pro malé pracovní týmy roztroušené kdekoliv po světě. Nutno zmínit i nový design aplikace, který je sice ve stylu nových Windows, ale určitě je svěží a přehledný, doplněný o chytré funkce rychlého přecházení mezi položkami a vyhledávání kontaktů a přátel. Nová verze zatím není dostupná pro iPad.

skype-ios-app-nahled

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání