Menu
CHIP Speedtest

iOS: Očista paměti

14.10.2014 15:20 | Radek Kubeš
iOS: Očista paměti

Nainstalované aplikace příliš místa nezabírají (s výjimkou her), velikost jejich mezipaměti může ale narůst až na několikanásobek velikosti samotné aplikace. 

Tyto dočasné soubory aplikace většinou nechají volně narůstat a nalezne se jen pár takových, které vám promazání mezipaměti umožní.  Nejúčinnějším řešením je manuálně zařízení zálohovat na iCloud a iPhone poté kompletně obnovit. Postup je snadný, vytvořte zálohu zařízení na iCloud a pro jistotu i do iTunes. Uveďte zařízení do DFU módu (slouží k aktualizaci OS) a proveďte obnovu iOS přes iTunes.  Nechte zařízení obnovit přes zálohu vytvořenou na iCloud, tam není nahrána mezipaměť aplikací, jen aplikace samotné. Touto obnovou tak nepřijdete o žádné aplikace, ale naprosto se zbavíte všech přebytečných nahromaděných dat.  Jak dostat iPhone do DFU módu: iPhone je připojen k PC (iTunes), zmáčkněte současně tlačítko »Home« a vypínací tlačítko na 10 sekund, pusťte vypínací tlačítko a »Home« držte ještě cca 20 sekund.

cache-nahled

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání