Menu
CHIP Speedtest

iOS: Off-line navigace

28.06.2014 12:43 | Radek Kubeš
iOS: Off-line navigace

Mnoho majitelů iPhonů a iPadů bude již brzy vyrážet na letní dovolené. Za navigaci není nutné platit. Jde jen o ochotu přijmout kompromis ve funkcích, který vyváží nulové náklady. 

Pokud máte levný datový tarif, je asi nejlepším doporučením aplikace Google Maps, která má i solidní navigační základ. Navíc vám dokáže zobrazit hustotu provozu a uzavírky silnic. Jako off-line navigace se dají v Čechách dobře použít Mapy.cz od Seznamu. Nezapomeňte si však po instalaci aplikace stáhnout i celé mapové podklady. Tahle aplikace výborně poslouží i cykloturistům a turistům, protože obsahuje i podrobné turistické mapy se značkami, seznam význačných památek, zajímavostí, restaurací apod. Pokud chcete vyrazit do zahraničí autem, můžete využít služeb české bezplatné aplikace Be-on-road, která používá open-source mapové podklady OpenStreetMap. Zdarma si můžete stáhnout mapy jakékoliv země na světě a pak se nechat navigovat bez jediné koruny na výdajích. Samozřejmě je nutno brát v potaz, že mapové podklady jsou poskytovány bez záruky za jejich správnost. Co se týká samotného ovládání navigace, jeho styl byl převratný zhruba před osmi lety, kdy ještě nebyly dotykové displeje, nicméně je funkční a spolehlivý. Zajímavostí je 3D pohled, ve kterém aplikace dopočítává obrysy domů na základě půdorysů.

beonroad-nahled

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání