Menu
CHIP Speedtest

iOS: Ovládání gesty

04.11.2013 14:15 | Radek Kubeš
iOS: Ovládání gesty

Ovládání internetového prohlížeče v tabletu vyžaduje jiný přístup, než je tomu u stolních počítačů. Dotykové displeje přímo vybízí k použití nových přístupů a tzv. gest, která urychlí a zpříjemní pohyb po internetu a čtení obsahu. 

Dobrým příkladem využití inovativních přístupů je internetový prohlížeč Dolphin Browser. Na první pohled je nejviditelnější režim prohlížení na celé obrazovce, možnost vypnutí internetové reklamy nebo vyspělá práce se záložkami na více zařízeních. Prohlížeč si pamatuje vyhledávání a při psaní nabízí již použitá slova. Rovněž si ukládá hesla různých webových formulářů a služeb, takže váš přístup k obsahu je mnohem jednodušší a rychlejší.

Hlavní obliba Dolphinu je však postavena na možnosti použití postranních panelů a gest. Gesto je definovaný pohyb jednoho či více prstů po displeji, kterému je přiřazena nějaká funkce nebo příkaz. Gesta se používají pro snadné ovládání aplikací. Může to být například přepínání mezi panely, ovládání pomocných funkcí nebo přesunu v rámci stránky, pomocí gest lze zadávat i často používané adresy. Stačí pak například na displeji napsat S, a browser se hned přepne na předdefinovanou stránku Seznamu. 

dolphin01-nahled

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání