Menu
CHIP Speedtest

iOS: Parádní kamera

01.06.2014 22:49 | Radek Kubeš
iOS: Parádní kamera

Pokud vás už někdy napadlo, proč lze několikamegapixelovým fotoaparátem natáčet video pouze v běžné nebo HD kvalitě, vězte, že je to způsobeno nízkým výkonem hardwaru, který nedokáže zpracovávat tak vysoké datové toky.

iPhone 5s má výkonu nazbyt, takže zájemci o vysoké rozlišení mohou pomocí aplikace Ultrakam natáčet profesionálně vypadající videa až v rozlišení 2K (2 240 × 1 672) a v tomto rozlišení nahrávat až 10× zpomalené záběry, tzv. slow motion. Video je ukládáno s komprimací pouze v rámci obrázků (M-JPEG), což přináší superkvalitní záběry, ale také vyšší nároky na velikost videosouborů – na jednu minutu potřebujete zhruba 3 GB. Aplikace zvládne automatické nastavení balance a ostření. Ultrakam dokáže vytvářet i časosběrná videa nebo ovládat další iOS zařízení pomocí Bluetooth. Cena aplikace 5,99 eura je ve srovnání s drahými kamerami více než příznivá.

tatttultrakam-nahled

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání