Menu
CHIP Speedtest

iOS: Potvrzení o přečtení

27.11.2016 08:32 | Radek Kubeš
iOS: Potvrzení o přečtení

V nové verzi iMessage se můžete rozhodnout, zda se bude konkrétnímu odesílateli zpráv zobrazovat informace o jejich přečtení, podobně jako je tomu v případě komunikátorů jako WhatsApp, Messenger či Viber. 

Dříve bylo možné provést toto nastavení jen obecně pro všechny komunikace přes iMessage, avšak v iOS 10 můžete v konverzaci klepnout na tlačítko »i«, které otevře individuální nastavení pro daný kontakt. Zde najdete i přepínač »Potvrzení o přečtení«, který je ve výchozím nastavení vypnutý. Přepínačem »Nerušit« vypnete upozornění na nové zprávy.

Služba iMessage nově také umožňuje přidávat do komunikace obrázky (samolepky). Ty je ale nutné nejprve získat z App Storu. Při psaní iMessage proto klikněte na tlačítko s šipkou vedle řádku pro text a pak na ikonu App Storu. Zobrazí se nabídka samolepek, ke kterým lze stáhnout další. Klepněte na tlačítko se čtyřmi tečkami vlevo dole a pak na »+«. Otevře se App Store s nabídkou samolepek (Stickers) a dalších aplikací pro iMessage. Instalujte si zvolenou sadu samolepek (většina je však placených) a pokračujte tlačítkem »Hotovo«. Pak si z nabídky zvolte nově staženou sadu samolepek a konkrétní obrázek k vložení do zprávy.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání